Добавете безплатно своя сайт в българската класация Страна Топ 100 и му подсигурете допълнителен трафик и посещения.

BG Новини Спорт Атлетик Билбао пак в групите след 16 години
Атлетик Билбао пак в групите след 16 години
Сряда, 27 Август 2014г. 22:44ч.

Баските обърнаха Наполи до 3:1 в реванша

Атлетик (Билбао) се класира за първи път в групите на Шампионската лига от сезон 1998/99. Баските сложиха край на 16-годишното чакане след обрат до 3:1 над италианския Наполи в реванша на „Сан Мамес” и общ резултат 4:2.   Началото беше по-добро за Наполи. В 8-ата минута Кайехон посреща центриране на Хамшик, но би над гредата.   В 11-ата Билбао беше ощетен, като Адурис получи пас зад отбраната, оставяйки сам срещу вратаря. Съдиите отсъдиха засада, каквато нямаше или поне това показаха повторенията.   В 16-ата минута страхотен удар на Игуаин профуча край гредата.   Атлетик пропусна няколко чисти положения в следващите минути. Първо Гурпеги бе намерен непокрит във вратарското поле при изпълнение на корнер, но ударът му с глава премина покрай вратата.   В 26-ата минута Де Маркос получи пространство отдясно и пробва изстрел от малък ъгъл, който Рафаел парира, а Кулибали изчисти. При последвалия ъглов удар Билбао направи най-фрапантния си пропуск. Муниан прехвърли на задната греда, където Лапорте шутира на празна врата в аут в стил Христо Йовов. 10 минути преди почивката далечен шут на Бенат профуча опасно.   През второто полувреме Наполи трябваше да се представи далеч по-добре, за да не трепери до края. И го направи. В 47-ата минута Марек Хамшик посрещна лошо изчистване на границата на наказателното поле и с точен удар прати топката в долния ъгъл. Грешката бе на Микел Беленсиага. А последните четири гола на Хамшик в евротурнирите са все срещу испански отбори (три срещу Виляреал), като и трите са далеч от дома.   Баските се хвърлиха в атака. В 51-ата минута Рафаел Кабрал спаси отклонена от грешника Микел Беленсиага топка, която отиваше в горния ъгъл, над гредата.

Choosing the Right Alpine Resort: A Comprehensive Guide

Selecting the perfect alpine resort for your winter getaway involves considering various factors to ensure an unforgettable experience. From skiing and snowboarding opportunities to amenities and accommodations, this comprehensive guide will assist you in making an informed decision when choosing  [ ... ]

Как и где продать антиквариат: идеальное руководство

Продать антиквариат может быть как приятным, так и выгодным занятием для коллекционеров и тех, кто хочет избавиться от старых вещей. Существует несколько путей про [ ... ]