Добавете безплатно своя сайт в българската класация Страна Топ 100 и му подсигурете допълнителен трафик и посещения.

В момента има 43 посетителя в сайта
BG Новини Спорт Любомир Минчев: Не успяхме да спрем бързите им атаки
Любомир Минчев: Не успяхме да спрем бързите им атаки
Събота, 01 Ноември 2014г. 11:47ч.

“Миналата година победихме в Самоков, точно поради факта, че успяхме да спрем бързата им атака.“

След загубата в Самоков с 82:98, наставникът на БК Берое Любомир Минчев заяви, че  тимът не е съумял да неутрализира едно от основните оръжия на противника, а именно – бързата атака, като това е оказало огромно влияние върху изхода на двубоя. Ето какво още заяви Минчев след края на срещата: „Първо искам да честитя победата на Рилски спортист. Смятам, че е напълно заслужена. Ние не изпълнихме основната ни задача, а именно да спрем бързите им атаки. Получихме прекалено много точки от бърза атака, което повлия и на високата резултатност на противника. Нашата резултатност не мога да кажа, че бе лоша въпреки по-слабия процент на стрелбата от далечна дистанция. Като цяло се провалихме в защита и в транзиция. Миналата година победихме в Самоков, точно поради факта, че успяхме да спрем бързата им атака. За съжаление в този мач това изобщо не се случи. Старши-треньорът на Берое коментира и развоя на третата част, през която старозагорци първоначално стигнаха до обрат, след като губеха на почивката, но впоследствие отстъпиха инициативата на домакините, което се оказа и решаващо за крайния резултат. „През по-голямата част от третата четвърт ние водихме, но не се възползвахме от това.