Добавете безплатно своя сайт в българската класация Страна Топ 100 и му подсигурете допълнителен трафик и посещения.

В момента има 68 посетителя в сайта
BG Новини Спорт България направи първата крачка по пътя към Рио
България направи първата крачка по пътя към Рио
Сряда, 06 Януари 2016г. 17:11ч.

Тимът на България победи Финландия с 3:1 (29:27, 25:15, 23:25, 25:22) гейма в първия си мач от Група "В" на олимпийския квалификационен турнир в Берлин.

Селекционерът на "лъвовете" Пламен Константинов не можеше да разчита на болния Николай Пенчев за този двубой, а в негово отсъствие и това на контузения Тодор Алексиев, като посрещачи започнаха Тодор Скримов и Мирослав Градинаров.

Нашите започнаха колебливо първата част и догонваха в резултата почти през цялото време, като успяха да настигнат съперника си в решаващия момент и след като отразиха няколко геймбола, затвориха гейма на 27 точки.

Във втората част националите бяха тотално господари на игрището и постепенно трупаха все по-голяма преднина, като в крайна сметка дадоха само 15 точки на финландците.

Възпитаниците на Пламен Константинов се отпуснаха в третия гейм и изоставаха на двете технически прекъсвания, след което и с 13:18, но след това влязоха в силна серия и изравниха до 19:19, но в края две поредни грешки на Николай Учиков дадоха гейма на Финландия.

В четвъртия гейм българите изгубиха ранна преднина от 4 точки, но след това отново успяха да дръпнат с 3 точки на второто прекъсване. Финландците отново показаха характер и се върнаха в гейма, но в крайна сметка нашите успяха да се наложат с 25:22 и по този начин да вземат задължителните 3 точки от Финландия.

В групата ни са още отборите на Русия и Франция, като вчера руснаците се наложиха над финландците с 3:0 гейма.

Вторият мач на България е срещу "Сборная" утре от 19:00 часа, като срещата ще можете да проследите на живо в corner.dir.bg!