Добавете безплатно своя сайт в българската класация Страна Топ 100 и му подсигурете допълнителен трафик и посещения.

В момента има 83 посетителя в сайта
BG Новини Спорт ПСЖ оглави временно Лига 1
ПСЖ оглави временно Лига 1
Събота, 22 Април 2017г. 11:22ч.

"Пари Сен Жермен" се наложи над гостуващия "Монпелие" с 2:0 в среща от 34-ия кръг на френското футболно първенство.

Шампионите записаха осми пореден успех в Лига 1 и се изкачиха на върха в класирането със 80 точки, с 3 повече от "Монако", който обаче има два мача по-малко.

Столичани заслужено стигнаха до победата, след като имаха териториално превъзходство и сериозно предимство при владеенето на топката.

Единсон Кавани откри резултата с 31-ия си гол за сезона в шампионата. Уругвайският нападател вкара в 29-ата минута със засечка от шест метра след подаване по тревата от ляво на Блес Матюиди.

Кавани асистира за второто попадение в 48-ата минута. Той намери Анхел Ди Мария пред дъгата на наказателното поле и аржентинецът с прецизен удар от 22-23 метра прати топката в десния ъгъл на Лоран Пионие.