Добавете безплатно своя сайт в българската класация Страна Топ 100 и му подсигурете допълнителен трафик и посещения.

В момента има 105 посетителя в сайта
BG Новини Спорт Цвети отстрани Цибулкова и е на четвъртфинал
Цвети отстрани Цибулкова и е на четвъртфинал
Сряда, 24 Юни 2015г. 14:51ч.

Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на турнира на трева в Ийстбърн (Великобритания) с награден фонд 731 хиляди долара.

Пиронкова се наложи над Доминика Цибулкова (Словакия) с 6:7(4), 6:4, 6:1, за 2:26 часа. Пловдивчанката стартира лошо, но навакса изоставане от 0:2 гейма и на два пъти сервираше за първата част при 5:4 и 6:5, но допусна пробиви, съобщи БТА.

В 12-ия гейм тя пропия и един сетбол, а в тайбрека Цибулкова доминираше, след като рано поведе с 4:1 и задържа аванса си. Втората част отново започна с аванс от 2:0 за словачката, но Пиронкова стабилизира играта си и обърна до 5:3.

Тя отново не успя да затвори сета при собствен сервис, но в десетия гейм проби след двойна грешка на съперничката си, за да изравни резултата.

В третия сет българката доминираше и даде само гейм на противничката, за да запише едва втори успех в десет мача срещу Цибулкова.

Така пловдивчанката заработи 16725 долара и 100 точки за световната ранглиста, а следващата й съперничка ще бъде победителката от мача между Агниешка Радванска (Полша) и Каролина Плишкова (Чехия).