Добавете безплатно своя сайт в българската класация Страна Топ 100 и му подсигурете допълнителен трафик и посещения.

В момента има 136 посетителя в сайта
BG Новини Спорт Овечкин записа 14-и хеттрик в кариерата си при успеха на Вашингтон срещу Минесота
Петък, 12 Февруари 2016г. 10:29ч.
Далас удари Чикаго с хеттрик на Ийвс за 16 минути

Патрик Ийвс отбеляза хеттрик в рамките на 16 минути през първата третина за победа на Далас с 4:2 над Чикаго в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Успехът доближи Звездите на точка от Черните ястреби на върха в класирането на Централната дивизия, а освен това остави Чикаго на осем пункта от лидера в генералното класиране Вашингтон. Ийвс откри резултата след 3:19 минути игра през първата третина, а след това вкара още две шайби до сирената. Джон Клингберг също се разписа за отбора на Далас през първата третина, а головете на Дънкан Кийт и Патрик Кейн в края на мача не помогнаха на Чикаго и Черните ястреби загубиха важен мач за титлата в дивизията. “Хубавото в случая е това, че започнахме много силно мача. Това даже беше ключово. В събота загубихме лошо от същия съперник (б.р.- с 1:5) и не сме го забравили“, каза Ийвс след мача. Отборът на Далас вече изостава само с една точка от Чикаго в Централната дивизия, но Черните ястреби все още са лидери в Западната конференция на НХЛ. Те обаче се отдалечиха на осем точки от Вашингтон в битката за домакинско предимство за купа “Стенли“, след като Столичаните победиха с 4:3 Минесота като гости. Алекс Овечкин вкара три гола през втората третина и записа 14-и хеттрик в кариерата си при успеха срещу Минесота.